Kam vyrazit v okolí

Mandloňovou stezkou na rozhlednu

3 km od Penzionu

Mandloňový sad je unikátní v České republice. V době největšího rozmachu tohoto sadu v něm rostlo 50 tisíc mandloní. Nic obdobného neexistovalo v celé Střední Evropě.

Rozhledna stojí na okraji mandloňového sadu na Hustopečském starém vrchu v nadmořské výšce asi 300 metrů. Vysoká je 17,4 m, přičemž vyhlídková plošina se nachází ve výšce 12,6 metrů.


Rozhledna Kraví hora

11 km od Penzionu

Uprostřed vinohradů, na kopci Kraví hora, se tyčí dřevěná rozhledna. Na vyhlídkovou plošinu této čtyřpatrové vyhlídky, nacházející se ve výšce 12 metrů nad zemí, vede celkem 65 dřevěných schodů.

Ze zastřešeného ochozu Kraví hory se otevírají neobvyklé pohledy na Novomlýnské nádrže, Pavlovské vrchy, na mírně zvlněné hřebeny Kyjovské pahorkatiny, okolní vinařské tratě či roviny Dolnomoravského úvalu.


Rozhledna Slunečná

12 km od Penzionu

Slunečná je rozhledna, která se nachází na vyvýšenině a v turistickém areálu 225 metrů nad mořem u jihomoravské obce Velké Pavlovice ve vinařské trati Nadzahrady na cykloturistické stezce Modré hory.

Díky vychýlení rozhledny do strany se velmi jednoduše zorientujete. Plošina je vysunuta směrem k Velkým Pavlovicím - máte-li tedy Pavlovice po levé ruce, jsou směrem na západ. Po pravé ruce máte východ, čelem stojíte k severu, za zády máte jih.


Rozhledna Nedánov

13 km od Penzionu

Myšlenka postavit na tomto místě rozhlednu napadla již nadšence ve Svazarmu v minulém století.

Podařilo se to však až v roce 2006 kdy byl zasazen základní kámen a v roce 2009 byla na vrcholu Nedánov, který se nachází ve výšce 368 m n. m., rozhledna vztyčena. 


Rozhledna Maják

14,5 km od Penzionu

Společná rozhledna obcí Přítluky, Zaječí a Rakvice vznikla na jaře 2012 na Přítlucké hoře v okrese Břeclav.

Zmíněné obce plánovali projekt od roku 2007. Na podzim 2010 upravily k vrcholu přístupové cesty, zároveň jejich představitelé odzkoušeli výhled z budoucí rozhledny z jeřábu.


Zámek Mikulov

23 km od Penzionu

Zámek Mikulov je barokní zámek, který se nachází v těsné blízkosti centra města Mikulov v okrese Břeclav. Stojí na skalnatém kopci zvaném Zámecký vrch a tvoří jednu z dominant města.

Zámek Mikulov je barokní zámek, který se nachází v těsné blízkosti centra města Mikulov v okrese Břeclav. Stojí na skalnatém kopci zvaném Zámecký vrch a tvoří jednu z dominant města.


Zámek Lednice

27 km od Penzionu

Zámek Lednice se nachází v obci Lednice na pravém břehu Dyje, přibližně 12 km východně od Mikulova, v Jihomoravském kraji. Zámek s rozlehlou zahradou patří mezi nejkrásnější komplexy v České republice.

V okolí zámku se rozkládá rozsáhlý zámecký park vybudovaný na počátku 19. století, s rozlohou 283 kilometrů čtverečních. V parku se nachází více jak 300 vzácných dřevin. 


Janův hrad

28 km od Penzionu

Janův hrad byl postaven jako zřícenina a je součástí Lednicko-valtického areálu. Ten se rozkládá na rozloze 2 200 hektarů. V prosinci 1996 byl areál zapsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Stavba byla vybudována u obory, na místě obtékaném ze tří stran řekou Dyjí. Sloužila jako lovecký zámeček - shromaždiště panstva před honem. Objekt dříve sloužil jako obydlí pro knížecího hajného.


Zámek Valtice

29 km od Penzionu

Stavbu s bohatou minulostí najdete v městečku Valtice na spojnici hlavního tahu cesty, z Břeclavi do Mikulova.


Zámek je zasazen do nádherného prostředí zámecké zahrady a v těsné blízkosti se nachází zámecky vinný sklep. V areálu zámku sídlí Národní vinařské centrum a Salón vín české republiky. Součástí zámku je barokní kaple s ojedinělým zvukem varhan.